Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Liberalizacja - pierwszy krąg domknięty - ukazało się rozporządzenie MGM w sprawie kart bezpieczeństwa

Zmiana na stanowisku ministerialnym w MGM nieco opóźniła sfinalizowanie sprawy - podpisanie rozporządzenia dotyczącego zniesienia obowiązku przeglądu i kart bezpieczeństwa dla jachtów do 15 m. Jednak już w pierwszych dniach września pojawiły się informacje o tym, że Minister to rozporządzenie podpisał.

Dziś mamy już konkretne potwierdzenie: Dziennik Ustaw nr 175 pozycja 1228 z dnia 24.09.2007 zamieszcza podpisane w dniu 05 września rozporządzenie.

Został zamknięty pewien etap liberalizacji - zmiany w przepisach. Teraz musimy poczekać na skutki nowych regulacji, które powinny się ujawnić w pełni w przyszłym sezonie, kiedy wejdzie w życie zmiana w zakresie obowiązkowych patentów.

Zima to dobry czas na podjęcie działań popularyzujących bezpieczeństwo nad i na wodzie. Takim celom służyły niektóre z organizowanych wcześniej spotkań w tawernie 10B, które mamy zamiar kontynuować. Jeśli ktoś ma pomysły na konkretne działania, to chętnie się z nimi zapoznamy i spróbujemy podjąć.

Ponieważ otrzymujemy sygnały o wadliwym działaniu naszej zakładki "kontakt" proszę pisać do nas na adres: samoster[at]olek[dot]waw[dot]pl

Zobacz też:

[ 25-09-2007, dodał: AIKI ]


Aktualne

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin