Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Żegluj bezpiecznie - krok drugi - żeglarze dla żeglarzy

Jedynym jak dotąd działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Mazurach, wywołanym przez ubiegłoroczną, sierpniową nawałnicę, jest zainstalowanie sygnalizacji ostrzegawczej w kilku portach Krainy Tysiąca Jezior. Nie oceniając przydatności zainstalowanego systemu ostrzegawczego oraz uwzględniając własne możliwości, nasze Stowarzyszenie realizuje zapowiedziany na grudniowej Konferencji Bezpieczeństwa w Mikołajkach projekt – do sierpniowego numeru "Żagli" dołączono, wydany we współpracy z podwarszawskimi gminami Wieliszew i Serock oraz ze Starostwem Legionowskim plakat ostrzegawczy zawierający oprócz elementów ostrzegawczo- informacyjnych coś, co nazwaliśmy „algorytmem ostatnich chwil" – maksymalnie skróconą instrukcję postępowania tuż przed uderzeniem burzowego szkwału. Na odwrotnej stronie plakatu została umieszczona ciekawa dla wielu żeglarzy, szczegółowa mapa Jeziora Zegrzyńskiego.

Wywieście ten plakat na tablicach ogłoszeń w klubach i na przystaniach. Jeśli z instrukcji skorzysta skutecznie choć jedna załoga - plakat spełni swoje zadanie.

Życząc wszystkim, aby podczas pływania byli wystarczająco przewidujący i nie musieli za często korzystać z naszych rad, zapraszamy do lektury tego numeru miesięcznika "Żagle".

[ 24-07-2008, dodał: AIKI ]


Aktualne

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin