Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Praktyczne pożytki z... - ostatniego poniedziałkowego spotkania w TzH

W ramach "samosterownych poniedziałków" odbyło się w tawernie "Tuż za horyzontem" spotkanie z Darkiem Suchomskim - założycielem RYA Training Centre w Polsce. Prelegent, posiadający tytuł Yachtmaster Instructor opowiedział o systemie angielskich certyfikatów kompetencji, wymaganiach formalnych i praktycznych, trybie egzaminowania i innych okolicznościach związanych z wejściem w posiadanie prestiżowego dokumentu RYA

Kliknąwszy, można zapoznać się z prezentacją, która stanowiła ilustrację do prelekcji:

Jak to na spotkaniach bywa, były też konkrety, jednym z których jest zorganizowanie kursu i egzaminu na certyfikat Yachtmaster Offshore (oraz na inne niższe stopnie). Dla jasności należy dodać, że kurs przed egzaminami RYA nie jest obowiązkowy, ale jest bardzo przydatny. Już w czasie prelekcji i tuż po jej zakończeniu znaleźli się chętni aby spróbować swych sił przed egzaminatorem MCA (to mniej więcej angielski odpowiednik naszego Urzędu Morskiego). Pomysłodawca o którym niżej ma nadzieję, że wszyscy kandydaci do egzaminów, będą brali dział w kursie.

Kurs odbędzie się na rozlewisku Tamizy. Rozpoczynamy 8 września 2009 i szkolić będziemy się przez 5 dni a przez 2 dni będą odbywały się egzaminy (w sumie 7 dni). Instruktorem będzie Darek (jak najbardziej polskojęzyczny:-), a egzamin będzie się odbywać w języku angielskim.

Koszt całego przedsięwzięcia to: 250 GBP czarter łódki, plus 10 GBP razy liczba dni za żarcie i paliwo oraz ok. 150 GBP za egzamin. Liczyć trzeba 500 funtów za całość.

Łódka na której będziemy się szkolić i egzaminować, to regatowy Scaramouche. Jest to 45 stopowy (13,71 metra) aluminiowy slup (130 m2 żagla) zbudowany w amerykańskiej stoczni Palmer-Johnson według projektu Bruce Farra.

Dla zainteresowanych, w dniach 7-8 marca odbędzie się w Warszawie kurs teoretyczny "Warsztaty nawigacyjne". Poruszać on będzie zagadnienia wymagane w czasie egzaminu Yachtmaster Offshore. Najprawdopodobniej w sierpniu odbędzie się kolejna edycja "Warsztatów" - aby wiedza nie wyparowała bez praktyki :-)

Sprawami organizacyjnymi zajmuje się Marek Grzywa, maar(et)bcfdotpl lub kom. +48 602 101 677, który serdecznie zaprasza wszystkich, których boli prestiż plastików PZŻ


Osoby zainteresowane kursem i egzaminem a nie posiadające STCW lub "pierwszej pomocy" tudzież osoby bez SRC proszę o kontakt - wszystkie brakujące certyfikaty i zaświadczenia będzie można uzyskać przed wrześniem.

[ 25-02-2009, dodał: AIKI ]


Poniedziałki w Korsarzu

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin