Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Instalacje jachtowe w odcinkach

W załacznikach przedstawiamy kilka artykułów o jachtowej tematyce instalacyjnej. Ich autorem jest nasz kolega Włodzimierz Ring. Włodek jest kapitanem jachtowym, motorowodnym, mechanikiem statkowym i ma spore doświadczenie zawodowe w eksploatacji i naprawach wielu instalacji na jednostkach pływających.

Na początek proponujemy artykuł o obsłudze silników wysokoprężnych. Materiał na temat silników wysokoprężnych był opublikowany w miesięczniku Żagle nr 2 i 3/2008, a artykuł umieszczamy u nas (za zgodą redakcji) jest nieco rozszerzoną i uzupełnioną modyfikację wersji drukowanej

Eksploatacja silników jachtowych Diesla

[ 03-03-2009, dodał: Maar ]

Wersja "live" - filmy z silnikowych wykładów w Tawernie "Korsarz":
ABC eksploatacji jachtowego silnika Diesla cz. I
ABC eksploatacji jachtowego silnika Diesla cz. II

[ 30-01-2012, dodał: Cypis ]

Kolejną częścią jachtowego poradnika będzie ogrzewanie. Włodzimierz Ring tym razem zajął się naszym termicznym komfortem i opisał jachtowe systemy ogrzewania.

Ogrzewanie na jachcie

[ 11-04-2009, dodał: Maar ]

Dla tych, którzy w okresie zimy nie zapominają o żeglarstwie i o swoich jachtach prezentujemy materiał, który przybliża problematykę budowy i utrzymania systemów jachtowych toalet. W dzisiejszych czasach dążenie do podnoszenia komfortu wypoczynku jest tematem jak najbardziej na czasie szczególnie dla tych armatorów, którzy mają w planie doposażenie swych jednostek.

Zamieszczony materiał jest uzupełnioną i zaktualizowaną wersją artykułu, który był opublikowany w jednym z numerów miesięcznika Żagle w 2005 roku. Zamieszczamy go za wiedzą redakcji.

Jachtowe systemy toaletowe"

[ 26-01-2010, dodał: AIKI ]Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin