Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Nowe patenty - Konferencja uzgodnieniowa MSiT

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbyła się zwołana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki konferencja uzgodnieniowa w ramach konsultacji społecznych przygotowywanego rozporządzenia o uprawianiu turystyki wodnej, zwanego w skrócie patentowym.

Zaproszenie na konferencję otrzymały osoby i podmioty, które zgłosiły swoje uwagi do opublikowanego 7 grudnia 2012 projektu rozporządzenia. Nasze stowarzyszenie również zgłosiło swoje propozycje a ich przedstawienie i reprezentowanie Samosteru na konferencji zostało powierzone Mariuszowi Główce, który w podobnego rodzaju spotkaniach niejednokrotnie uczestniczył.

Przebieg spotkania na bieżąco relacjonowali uczestnicy zamieszczając swoje informacje na forum żeglarskim zegluj.net pod adresem

Sądząc z przekazywanych informacji - zarówno na forum jak i np sms-ami dyskusja była burzliwa a obronienie swoich propozycji i ogólniej - dobrych zapisów zawartych w ministerialnym projekcie nie należało do zadań łatwych. Relacje uczestników świadczą jak na razie o tym, że przyjęty przez Ministerstwo kierunek na rozluźnienie ograniczeń żeglarstwa zostanie utrzymany. Teraz pozostaje czekać na stenogram z konferencji a następnie na ostateczną wersję projektu.

Jako że sam, z przyczyn służbowych nie mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu, bardzo dziękuję Mariuszowi za poświęcony czas, aktywny udział i godne reprezentowanie naszego stowarzyszenia podczas konferencji.

Pierwszy news na gorąco pojawił się również w Subiektywnym Serwisie Informacyjnym Jerzego Kulińskiego.

[ 06-02-2013, dodał: AIKI ]


Aktualne

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin