Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Piotr Dauksza - "Atrakcyjność turystyczna wód polarnych w żegludze przyjemnościowej, czyli jak profesjonalnie zorganizować wyprawę amatorów?"

19 maja 2015 o 1930 Piotr Dauksza - "Atrakcyjność turystyczna wód polarnych w żegludze przyjemnościowej, czyli jak profesjonalnie zorganizować wyprawę amatorów?"


Piotr opowie o wyprawie żeglarskiej " Przez Wyspy Zielone", która Stowarzyszenie Concept Sailing zaczęło w maju 2013 rejsem „Grenlandia 2013” wyruszając z Górek Zachodnich. Już w czerwcu Nashachata II dopłynęła do brzegów „największej wyspy Europy” - Grenlandii. Wtedy też, lody północy pozwoliły dotrzeć do Qaanaag (Thule) a następnie do Sioropaluk, najbardziej na północ wysuniętej osady na Grenlandii. Było nam dane zobaczyć lądy nieznane, góry lodowe majestatycznie zakotwiczone, strzegące jak zamki wejścia do fiordów, wieloryby pasące się podczas niekończącego się polarnego dnia. Polarne grenlandzkie lato szybko przeminęło, a NCh2 pożeglowała na inne Wyspy Zielone, gdzie zieleń króluje przez cały rok. W ciągu tych dwu lat byli w wielu miejscach: Madera , Azory, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka wszędzie szukając Wysp Zielonych. W końcu zdecydowali się powrócić na tą największą wyspę…Ich ukochaną Grenlandię. Tak się rozpoczął 1 maja 2015 kolejny etap przygody…


Na pytania odpowiadać będzie kilku uczestników etapów wyprawy Grenlandia 2013 Ilulissat-Narsarsuaq oraz Grenlandia 2015 Ilulissat-Upernavik.


Aktualne

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin