Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Czy leci z nami pilot? - czyli co się dzieje w Ministerstwie Sportu

W dniu 20 marca nasze Stowarzyszenie zgłosiło do Ministerstwa Sportu swoje zainteresowanie pracami nad projektami rozporządzeń o uprawianiu żeglarstwa, o przeglądach i rejestracjach. Taką możliwość stworzyła ustawa o lobbingu i rozporządzenie wykonawcze do niej.

Zgodnie z procedurą przewidzianą przez powyższą ustawę wszelkie takie zgłoszenia, a także uwagi, propozycje i stanowiska podmiotów zainteresowanych podlegają ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej. Niestety do dnia dzisiejszego w BIP nie poinformowano o naszym, jak również Bryfok zainteresowaniu projektami. Jest to tym dziwniejsze, że złożone ponad miesiąc później zgłoszenie zainteresowania nowelizacją ustawy o kulturze fizycznej, która jest przewidziana w harmonogramie prac legislacyjnych Ministerstwa, zostało w dniu dzisiejszym opublikowane.

Smaczku całej sprawie dodaje otrzymana dziś informacja z Ministerstwa o tym, że zgłoszenia Samosteru i Bryfoka zaginęły, chociaż ich otrzymanie zostało potwierdzone datownikiem i podpisem na kopiach zgłoszeń.

Aż strach się bać co jeszcze się zdarzy, jeśli wreszcie ktoś nie zaprowadzi w tym bałaganie porządku....

Andrzej Kapłan

Zobacz też:

[ 28-04-2006, dodał: AIKI ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin